Skuteczny powrót do naturalnych włosów

Skuteczny powrót do naturalnych włosów

Czym jest proces powrotu do naturalnych włosów?

 

To proces przechodzenia z rutyny opartej na produktach chemicznych na rutynę opartą wyłącznie na naturalnych produktach.

Ten proces umożliwia przywrócenie naturalnego piękna Twoich włosów, eliminując pozostałości silikonów, siarczanów i innych substancji chemicznych, które duszą, wysuszają i osłabiają włosy.

 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z naturalnymi włosami, może się okazać, że w tym okresie trudno jest rozpoznać swoje włosy i trudno je odpowiednio podkreślić. To normalne! Ponieważ proces oczyszczania może potrwać trochę czasu, może cię to zniechęcić do kontynuacji... Dlatego oto kilka naszych wskazówek, które pomogą ci zmotywować się i osiągnąć cel.

 

Powrót do naturalnych włosów i jego korzyści

 

Powrót do naturalnych produktów ma wiele korzyści, z których można cieszyć się po przeprowadzeniu procesu oczyszczania:

 • Ożywione włosy
 • Ponownie odkryjesz naturalność i czystość swoich włosów. Twoje włosy odzyskają swoją naturalną siłę i piękno.
 • Dobrze zadbane włosy
 • Twoje włosy będą bardziej elastyczne, lśniące i przede wszystkim mniej uszkodzone przez silikony i siarczany niż przed powrotem do naturalnych produktów.
 • Lepsze zdrowie włosów
 • Stosowane produkty nie będą już szkodliwe dla Twojego zdrowia i widocznie poprawią jakość struktury włosów.
 • Lekka rutyna pielęgnacyjna
 • Będziesz miała większą swobodę w pielęgnacji włosów. Nie będziesz musiała polegać na prostowaniu, balayage, farbowaniu i innych zabiegach!
 • Korzyść dla planety
 • I jedno jest pewne: mycie włosów surowymi, naturalnymi produktami to również ekologiczne działanie.

Etapy powrotu do naturalnych włosów Okres powrotu do naturalnych włosów prowadzi do ogólnej zmiany struktury włosów, która staje się trudniejsza do rozczesania, bardziej szorstka, sucha i mniej gładka.

 

Ale dlaczego?

 

Chemiczne substancje zawarte w konwencjonalnych produktach do pielęgnacji włosów, zwłaszcza silikony, nadają włosom efekt "miękkości" i "gładkości". Niestety jest to tylko efekt powierzchowny, ponieważ te substancje są faktycznie przyczyną łamliwości i wysuszenia włosów. Włosy stają się uzależnione od tych produktów, a kiedy zdecydujesz się przestać ich używać, uszkodzona natura włosów ponownie przejmuje kontrolę.

 

Reakcje na zaprzestanie stosowania substancji chemicznych w pielęgnacji włosów różnią się w zależności od typu włosów, stanu zdrowia, używanych produktów i nawyków pielęgnacyjnych:

 

Typy włosów z tendencją do przetłuszczania się

Prawdopodobnie zaprzestanie stosowania siarczanów obecnych w konwencjonalnych szamponach (które wysuszają skórę głowy) prowadzi do szybkiego przetłuszczania się korzeni.

Typy włosów suche, łamliwe

Powrót do naturalnych produktów może być odczuwany jako gwałtowny dla struktury włosów, ponieważ stosowane wcześniej substancje chemiczne, zwłaszcza silikony, sztucznie wygładzały i wypełniały włókno włosów, co w iluzji sprawiało, że były one miękkie i lśniące.

Ale nie panikuj! Ten okres zmiany jest całkowicie normalny. To rezultat dobrego procesu oczyszczania chemicznego.

Po przejściu tego okresu, kiedy skóra głowy zostanie zrównoważona, a włosy staną się zdrowsze, prawdziwa natura Twoich włosów przyniesie efekt "WOW".

 

Jak długo trwa proces oczyszczania włosów?

• Dla "zdrowych" włosów (niezbyt zniszczonych), proces może nastąpić stosunkowo szybko, między 1 a 4 miesiącami.

• Dla zniszczonych włosów (bardzo kruchych, rozdwajających się, łamliwych), puszących się lub łamliwych możę zajać od paru miesięcy do roku.

 

 Pozbywanie się chemikaliów może zająć trochę czasu: pozostałości mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy nawet po zaprzestaniu używania substancji chemicznych.

Im bardziej wytrwała, rygorystyczna i zdeterminowana jesteś w swoim procesie powrotu do naturalnych włosów, tym szybciej to się stanie! Przejście na naturalne włosy to długi proces, ale gwarantuje, że po nim obudzi się prawdziwe, naturalne piękno Twoich włosów!

 

Jak osiągnąć i zoptymalizować ten detoks włosów?

 

Przejście na naturalne włosy to długi proces i często bardziej skomplikowany niż mogłoby się wydawać.

Oto 4 wskazówki, które ci pomogą:

 1. Przycięcie włosów Nie wahaj się ich przyciąć, to pozwoli zdrowszej części Twoich włosów łatwiej przejść przez proces powrotu do naturalnych produktów.
 2. Odżywianie końcówek Stosuj naturalne maseczki na skórę głowy i wykonuj olejowane kąpiele na końcówki i korzenie.
 3. Rozstępy między myciami Aby pozwolić skórze głowy na ponowne zrównoważenie, unikaj kontaktu z kamieniem kotłowym.
 4. Masaż skóry głowy Podczas mycia lub przed czesaniem, aby pobudzić krążenie krwi i stymulować wzrost włosów.

I przede wszystkim, nie zniechęcaj się!

Zmiana struktury włosów w trakcie przejścia może czasami wydawać się nieestetyczna i prowadzić do powrotu do konwencjonalnych produktów... Czy teraz rozumiesz, dlaczego wytrwałość jest kluczem do silnych, pięknych włosów?

 

 

Seria MakeMyMask wspiera cię w tym procesie

Nie wszystkie naturalne produkty do pielęgnacji skóry i marki dostępne na rynku są równe sobie. Dlatego ważne jest znalezienie WŁAŚCIWEJ rutyny pielęgnacyjnej do włosów, dostosowanej do Twoich potrzeb.

 

Dlatego w MakeMyMask oferujemy naszą ekologiczną gamę produktów, aby towarzyszyć ci na każdym etapie twojej nowej, naturalnej rutyny pielęgnacyjnej włosów:

• Nasze spersonalizowane kuracje: Nasze ziołowe maseczki na skórę głowy są dopasowane do potrzeb Twoich włosów.

• Nasz naturalny Delikatny Szampon: do płukania, delikatnego oczyszczania włosów i gwarantowania skuteczności naszych maseczek.

• Nasz Naturalny Balsam do Rozczesywania: do łatwego rozczesywania, intensywnego odżywiania i naprawy włosów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl