Dlaczego jesienią tracimy włosy?

Dlaczego jesienią tracimy włosy?

Skóra głowy składa się z wielu małych naczyń krwionośnych, które pozwalają jej oddychać i być odżywianą tlenem i składnikami odżywczymi.

To mikrokrążenie krwi. Im bardziej jest ono stymulowane, tym szybciej rosną włosy.

Lato: pora wzrostu Latem mikrokrążenie krwi jest aktywowane samoistnie, bez żadnej zewnętrznej interwencji.

Dni są dłuższe, a promienie słoneczne bardziej intensywne. Synteza witaminy D przez słońce umożliwia wiązanie się wapnia z włosami, sprawiając, że stają się one silniejsze i błyszczące.

Słońce również dotlenia skórę głowy, pobudzając produkcję keratyny i przyspieszając wzrost włosów.

Jesień: Włosy spadają jak liście

Widzieliśmy, że latem krążenie krwi nie wymaga żadnej pomocy, aby włosy rosły (😉).

Jednak jesienią wraca zimno, a dni stają się krótsze. Wraz z zniknięciem słońca, włosy wchodzą w fazę telogenu i, podobnie jak liście, również wypadają. To zjawisko znane jest jako telogenowe wypadanie włosów.

Powoduje ono rozproszone łysienie i utratę włosów bez tworzenia obszarów łysych. Jesienią tracimy ponad sto włosów dziennie.

Teraz nadszedł czas, aby zabrać się do pracy i ponownie aktywować to znane mikrokrążenie. Ale jak to zrobić?

Dobra rutyna In & Out

Aby leczyć telogenowe wypadanie włosów, nie ma nic lepszego niż zrównoważona dieta i stymulacja skóry głowy. To, co nazywamy rutyną IN & OUT.

Rutyna IN & OUT to technika radzenia sobie z problemami od podstaw.

  • Metoda wewnętrzna (In): Zadbaj o siebie od środka na zewnątrz, stosując zrównoważoną, zróżnicowaną dietę, która dostarcza składniki odżywcze i witaminy z krwi, która nawadnia skórę głowy. Tę metodę można ulepszyć i połączyć z naturalnymi suplementami diety.
  • Metoda zewnętrzna (Out): Zadbaj o siebie od zewnątrz, dostarczając składniki odżywcze i witaminy z zewnątrz, stosując maseczki na skórę głowy i masując ją, aby stymulować mikrokrążenie.

Składniki do zawarcia w Twoich recepturach

Bogaty w kwas erukowy i izotiocyjanian allilu, olej musztardowy aktywuje mikrokrążenie krwi i nawadnia cebulki włosowe.

Dzięki swojej wysokiej zawartości minerałów proszek Brahmi promuje produkcję keratyny, sprawiając, że włosy stają się silniejsze. Wapń zawarty w tym proszku zapewnia zdrowe cebulki włosowe.

Te dwa składniki łączą się, aby aktywować mikrokrążenie skóry głowy.

W połączeniu z aloesem vera, te składniki są zawarte w naszych maseczkach przeciw wypadaniu włosów, zalecanych dla wzrostu włosów.

Masowanie skóry głowy, głową skierowaną w dół, to również dobry sposób, aby pomóc maseczce wnikać w skórę głowy i dostarczyć wszystkich składników odżywczych niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania.

Oprócz dostarczania składników odżywczych, ten prosty gest zapewnia lepsze dotlenienie i tym samym przyspiesza wzrost włosów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl