Suchy szampon: dobry czy zły?

Suchy szampon: dobry czy zły?

Suchy szampon jest tak praktyczny! To zbawienie, które dodaje świeżości i objętości twoim włosom oraz nadaje wygląd czystych korzeni.

Ale czy naprawdę jest bezpieczny dla włosów?

Suchy szampon: jak działa?

Suchy szampon jest nakładany bezpośrednio na korzenie. To mieszanka pochłaniających proszków, które wchłaniają nadmiar sebum z skóry głowy i matują korzenie. Również teksturyzują, dodając objętości i niwelując efekt spłaszczenia brudnych włosów.

Najczęściej używanymi proszkami są skrobia ryżowa, skrobia kukurydziana, proszek z białej glinki lub proszek pokrzywy. Użycie suchego szamponu oczyszcza korzenie, umożliwiając pominięcie mycia, przynajmniej na jeden dzień! Naprawdę praktyczny, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych, takich jak brak czasu przed imprezą lub ważnym spotkaniem.

Zbyt dużo suchego szamponu: szkodliwe dla skóry głowy

Zbyt częste stosowanie suchego szamponu co tydzień nie jest dobre dla twoich włosów.

W rzeczywistości proszki duszą skórę głowy i zatykają pory skóry, co może prowadzić do wystąpienia pryszczy i podrażnień. Z czasem skóra głowy staje się wrażliwa, a produkcja sebum nie jest już regulowana.

Jeśli te złożenia proszków się gromadzą, skóra głowy zostanie całkowicie zatruwiona, co prowadzi do wysuszenia i nawet utraty włosów.

Niezwykle istotne jest używanie suchego szamponu niedaleko od mycia, aby dokładnie spłukać i usunąć nadmiar proszku. Jeśli używasz suchego szamponu w formie aerozolu: rozpylanie proszku zbyt blisko korzeni jeszcze bardziej uszkadza skórę głowy z powodu drażniących gazów. Proszek wypuszczany ze spryskiwacza jest gęstszy i dlatego jeszcze trudniej jest go rozmieścić na korzeniach.

Unikaj suchych szamponów w areozolu

Łatwe do znalezienia w supermarketach i w bardzo przystępnych cenach, konwencjonalne aerozolowe spryskiwacze suchego szamponu są najczęściej stosowane. Jednak te produkty są wypełnione składnikami szkodliwymi dla skóry głowy, takimi jak paliwa, konserwanty, substancje zakłócające funkcjonowanie hormonalne lub inne składniki o szkodliwych skutkach dla włosów. Większość suchych szamponów faktycznie zawiera bardzo niewielką ilość naturalnych roślinnych proszków w porównaniu do ilości składników chemicznych.

Chociaż wszystkie marki twierdzą o korzyściach pochodzenia roślinnego #greenwashing

Nie wspominając o aerozolach, które zawierają zanieczyszczające gazy szkodliwe dla zdrowia i planety.

Jak używać suchego szamponu?

Suchy szampon powinien być używany tylko jako tymczasowe rozwiązanie i nigdy nie powinien całkowicie zastępować konwencjonalnego szamponu, który jest niezbędny do usunięcia wszelkiego brudu i drobnoustrojów gromadzących się na skórze głowy.

Warto również pamiętać, że proszki trzeba szybko spłukać, więc używaj suchego szamponu dzień przed umyciem włosów, na przykład. Za każdym razem, gdy używasz produktu, pozostaw go na kilka minut, a następnie usuń pozostałości przez potrząsanie głową i szczotkowanie od korzeni, aby rozprowadzić proszek. Jeśli używasz sprayu, rozpyl produkt z dala od korzeni.

Ale przede wszystkim: wybierz naturalny suchy szampon, oparty tylko na roślinnych proszkach i wolny od składników chemicznych. Zazwyczaj stosuje się je za pomocą szczotki, wklepując proszek w korzenie. Nasz całkowicie innowacyjny Suchy Szampon zawiera proszek Kachur Sughandi ayurwedyjskiego.

Oprócz odgraszczania, to dodatek nadaje produktowi aspekt pielęgnacji włosów, który dodaje im blasku i objętości.

100% naturalne, minimalistyczne rozwiązanie do wydłużenia odstępów między myciami.

3 składniki do:

  1. Pochłaniania sebum
  2. Dodania objętości i blasku
  3. Delikatnie perfumować włosy.

Zaprojektowane ekologicznie w małym napełnialnym słoiczku szklanym, suchy szampon można stosować za pomocą dostarczonej drewnianej szczotki! Warto słuchać swojej skóry głowy, ponieważ jest tak samo wrażliwa, jak skóra niemowlęcia. Więc przy najmniejszym podrażnieniu, swędzeniu lub pojawieniu się łupieżu, przestań używać suchego szamponu.

Dlatego, jeśli używasz go punktowo i poprawnie, będziesz cieszyć się wszystkimi korzyściami tego produktu i prawdziwym uczuciem świeżości we włosach!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl